wtorek, 24 listopada 2015

Zymetria- portal badawczy

 Jest to społeczność badawcza. To oznacza, że można tu uczestniczyć w badaniach (ankietach oraz specjalnych dyskusjach na forum), a także brać udział w otwartych rozmowach na forum na dowolne tematy.


Uczestniczenie w badaniach jest wynagradzane.
Za każdą ankietę można otrzymać punkty. Informacja o nowej ankiecie przychodzi mailem, jest w niej też podana liczba punktów do zdobycia za daną ankietę.


Badania w formie dyskusji na forum poprzedzone są zawsze ankietą rekrutacyjną. W takiej ankiecie na końcu znajduje się pytanie o chęć udziału w badaniu. Spośród osób, które wyrażą chęć uczestniczenia w takiej dyskusji, wybieramy kilkanaście, które zapraszamy bezpośrednio do dyskusji.
Takie badanie trwa zwykle 3-4 dni, dyskusja toczy się na zamkniętym forum, widocznym tylko dla jej uczestników. Udział w takim badaniu jest wynagradzany osobno w formie bonu do Empiku lub przelewu PayPal
 
Również punkty uzbierane dzięki wypełnianiu ankiet można zamienić na nagrodę. Osoba, która uzbiera 250 punktów, otrzymuje ankietę rozliczeniową, w której może wybrać, czy chce wymienić punkty na bon do Empiku czy przelew PayPal. Przy wymianie stosowany jest przelicznik 250 punktów = 25 zł. Dodatkowe koszty (wysyłka, prowizja z PayPal) pokrywamy my.
Rozliczenia punktów robione są mniej więcej 2 razy w miesiącu zbiorczo dla wszystkich osób, które w danym momencie mają min. 250 pkt.


Jeśli chodzi o dyskusje na otwartych, widocznych dla wszystkich forach w społeczności, to są one dla chętnych. Udzielanie się w tych dyskusjach nie jest z zasady wynagradzane, jest to dodatkowa część, gdzie można porozmawiać, podzielić się opiniami, wymienić doświadczeniami.

JEŻELI JEST KTOŚ CHĘTNY PRZYSTĄPIĆ DO PANELU PROSZĘ W KOMENTARZACH ZOSTAWIĆ SWÓJ ADRES EMAIL- WYŚLĘ ZAPROSZENIE :)